Home System RWS wg nowych zasad KONTAKT  
START System RWS wg nowych zasad
System RWS wg nowych zasad
Oblicz GDA dla twojego produktu
System RWS wg nowych zasad

Dotychczasowy dobrowolny system znakowania GDA został zmodyfikowany poprzez dostosowanie go do Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady nr 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności. Stosowanie zmodyfikowanego systemu jest dobrowolne, jednak w przypadku decyzji o jego wdrożeniu, konieczne jest posługiwanie się definicjami i wymaganiami zawartymi w w/w nowym rozporządzeniu nr 1169/2011.

Nie jest możliwe zastosowanie nowego zmodyfikowanego systemu GDA w przypadku umieszczania informacji o wartości odżywczej wg dotychczasowych przepisów, czyli wg rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 25 sierpnia 2007 r. w sprawie sposobu znakowania żywności wartością odżywczą, ponieważ w takiej sytuacji nastąpiłaby niespójność przekazywanych konsumentom danych.

 

Prezentowane na naszej stronie uaktualnione zasady systemu zostały opracowane i zatwierdzone przez europejską organizację producentów żywności FoodDrinkEurope oraz europejską organizację EuroCommerce zrzeszającą detalistów, w tym sieci handlowe.

CMS by - WEB interface 2005 - 2024 © PFPZ, Wszystkie prawa zastrzeżone
Poleć stronę Drukuj Mapa Serwisu Na górę
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij